Ciekawostki

Procesory Intel

August 29, 20172 min read
Płyta głowna z procesorem Intel
Photo by Slejven Djurakovic on Unsplash

Krótki przegląd

Firma Intel jest jednym z czołowych światowych producentów układów scalonych i mikroprocesorów do urządzeń elektronicznych. Procesory Intel od wielu już lat znajdują one szerokie zastosowanie w komputerach osobistych, stacjonarnych i przenośnych, laptopach, tabletach oraz coraz częściej w telefonach typu smartfon.

Zapewne wiesz, że nasza firma produkuje procesory. Jednak nie tylko tym się zajmujemy. Firma Intel przesuwa granice technicznych innowacji, wzbogacając życie firm, społeczeństw i wszystkich mieszkańców naszego globu.

Wczoraj i dziś…

Intel, od początku, przykłada pierwszorzędną wagę do wydajności swoich układów scalonych. Efektywność mikroprocesorów firmy Intel nieustannie rośnie, co przekłada się na ciągły wzrost i rozwój firmy. Każdy kolejny procesor, który pojawia się w sprzedaży, jest małym ale istotnym krokiem do przodu dzięki któremu dokonuje się postęp we współczesnej elektronice. Kolejne, wprowadzane systematycznie, serie każdorazowo są innowacyjne. Oferują coraz większą moc obliczeniową, co jest nie bez znaczenia dla wszystkich wymagających użytkowników, którzy nieustannie chcę więcej i szybciej. Większa wydajność, wyższa jakość – to jest to czego oczekują, Dla nich każdy nowy procesor, który pojawia się na rynku jest ważnym wydarzeniem.

Firma Intel od dawna stosuje strategię korporacyjnej odpowiedzialności społecznej, która bazuje na przejrzystości, zarządzaniu i etyce składających się na zbiór wartości naszej organizacji i jej akcjonariuszy. Co roku publikujemy obszerny raport na temat naszych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju środowiska, odpowiedzialności w łańcuchu dostaw, różnorodności i integracji, a także zmian społecznych będących wynikiem naszego zaangażowania na rzecz przejrzystości i odpowiedzialności.

Filary firmy Intel

Aby sprostać ciągle rosnącym wymaganiom użytkowników Intel intensywnie pracuje, aby każdy kolejny stworzony przez firmę procesor spełniał oczekiwania. Jakość, wydajność i moc obliczeniowa oraz ich ciągły wzrost jest głównym kryterium wszelkich prac rozwojowych Intela.

IntelProcesor